Rok 2017

30.12.2017 - Chata pod Suchým, Koliba Panoráma

Na koniec roka 2017 sme sa opäť vybrali na našu materskú Chatu pod Suchým. Počasie bolo ukážkové, keďže deň predtým nasnežilo a nám vyšlo slniečko. Hore sme išli po červenej značke.
Cestou späť sme išli cez Jedľovinu po hrebeni rovno do Koliby Panoráma. Tu sme spoločne oslávili koniec roka pri spoločnom posedení.
Nakoniec sa nás na chate stretlo 28 turistov a pri predsilvestrovskej zábave 54 tanečníkov.

9.9.2017 Roháče

Konečne vetrík.... prešli sme už rôzne kopce, ale taký vietor sme ešte nezažili. Niektoré ľahšie váhy museli ísť až na kolená, aby ich neodfúklo. V lese sa vietor umúdril a tak sme stihli prejsť aj Juráňovu dolinu.

Trasa: Zverovka - Tatliakova chata - Rákoň - Lúčna - Juráňova dolina - Oravice, 21 km

Turistov: 29

08.-09. 07. 2017 : Veľká Fatra

Prvý pokus o dvojdňovú turistiku sa celkom vydaril. V sobotu 8.7. sme vlakom prišli do Ľubochne odkiaľ sme prešli na Smrekovicu, kde sme prenocovali v stanoch. Od rána bolo dusno a všetci sme čakali či nás dobehne nejaký dážď. Po obede prišla najskôr menšia prehánka no keď sme boli už len pol hodinu od piva, prišla riadna oblievačka.
V nedeľu ráno sme počkali druhú skupinu, ktorá prišla na Smrekovicu autobusom a vybrali sme sa na Borišov a Vyšnej Revúcej. Tento deň už bolo krásne slnečno, aj keď chodníky boli blatisté po sobotnej búrke.

Trasa sobota: Ľubochňa - sedlo Poľana - Chabzdová - Smrekovica, 23 km
Trasa nedeľa: Smrekovica- Rakytov - Minčol - Ploská - Borišov - Chyžky - Vyšná Revúca, 24 km

Turistov: sobota 17 / nedeľa 17 - 34

3.6.2017 - Uhrovec

Horúce letné počasie nás priviedlo opäť do jedného krásneho kúta Slovenska. Okrem príjemnej turistiky sme navštívili zaujímave miesta našej histórie Uhrovský hrad, Jankov vŕšok a rodný dom Ľ.Štúra a A.Dubčeka.

Trasa: Žitná-Radiša  - Uhrovský hrad - Kňažinové lúky - Jankov vŕšok - Uhrovec, 16 km. Trasa na mape

Turistov: 35

9.4.2017 - Veľký Manín

Teplý jarný deň nás priviedol do okolia Považskej Teplej. Počas nášho výletu sa konala Jilemnického 25, ale my sme sa vybrali opačne na Veľký Manín. Chodník bol príjemný, až pokým sa nám nestratil a my sme trošku poblúdili. Nakoniec sa všetkým podarilo absolvovať výstup na vrchol a cestou späť sa potešiť krásnymi výhľadmi na Považskú Bystricu a okolie.

Trasa: Považská Teplá - Záskalie - Kostolec - Veľký Manín - Považská Teplá, 18 km. Trasa na mape

Turistov: 35

26.3.2017 : Piatrová - Strečno

Pekný nedeľný deň nás vytiahol do hôr. Našli sme príjemnú trasu z Vrútok do Strečna po zelenom chodníku.

Trasa: Vrútky, žel.st. - Piatrová -  Malá Kopa - Saračníky - Javorina - Strečno, 18 km.

Turistov: 8 + pes

12.3.2017 : Grúň

Príjemný predjarný deň. Ako sme stúpali, postupne pribúdalo snehu a no na Grúni ho už bolo skoro 30 cm. Dokonca sa našu návštevu tešili aj mackovia, keď sme už objavili stopy v snehu.

Trasa: Strečno - Kojšová -  Javorina - Grúň - sedlo Rakytie - Strečno, 15 km.

Turistov: 20 + pes

11.2.2017 : Makov – bežky, lyže

Urobili sme prvý pokus o multi-žánrový výlet. Vybrali sme možnosti pre peších, bežkárov ako aj zjazdových lyžiarov. Počasie bolo trochu pod mrakom, ale všetci si prišli na svoje a na záver sme sa všetci stretli u Melocíka.

Pešia trasa: Makov, chata - U Lovásov - Gregušovci - Čerenka - Melocík, 11 km,  turistov: 7

Bežkárska trasa: Melocík - Kasárne a späť, 21 km, bežkárov: 8

Zjazdové lyžovanie: areál SKI Makov, lyžiarov: 15

7.1.2017 : Čipčie

Silný mráz nás neodradil a keď sa podarilo naštartovať aj autobus, nič nám nebránilo absolvovať tradičný začiatok roka v Turí. Na vrchole sa oteplilo z -22 na príjemných -15 stupňov, tak sme sa moc nezdržiavali ponáhľali sa na Country zábavu.

Trasa: Turie (OÚ) - Čipčie - Turie (OÚ), 10 km. Trasa na mape

Turistov: 25