Po dlhom čase krásna zimná turistika. 

Trasa: Vrútky – Piatrová – Saračníky – Javorina – Ostredok – Strečno, 16 km
42 turistov

Fotky z akcie nájdete na tomto odkaze

Aj tento rok sa nás zúčastnil nečakane veľký počet, keď sa mnohí dopravili priamo do Stráňav. Tak isto sa k nám pridali bežci a cyklisti po rôznych trasách. A na záver ako vždy tradičná opekačka na našom rodnom Uhlisku.

Trasa: Stráňavy- Javoriny – Rakytie – Strečno, 10 km
102 turistov

Fotky z akcie nájdete na tomto odkaze

Tradične úspešná turistika našim chotárom, tentokrát aj  s natáčaním pre Televíkend.

Trasa: Strečno – Špicák – Javorina – Uhlisko – Domašín – Strečno, 14 km
75 turistov 

Fotky z akcie nájdete na tomto odkaze

Ako vždy slnečné počasie. Hneď na začiatku nás privítali nedojedené raňajky po medveďoch.  Bola to pamätná turistika pre 72 ročného Mika, ktorý sa zapovedal, že to bola jeho posledná dvojtisícovka. Na záver sme mali aj trochu adrenalínu, keďže sú niektoré mostíky cez potok pováľané a bolo sa treba brodiť.

Trasa: Pribylina, Hrdovo – Bystrá – Podbanské, 20 km
36 turistov

Fotky z akcie nájdete na tomto odkaze

18.8. – Ráno sme vyrazili zo  Strečna do Turčianskej Štiavničky. Prešli sme Teplické serpentíny, navštívili sme Katovú skalu a absolvovali prehliadku Sklabinského zámku. Odtiaľ sme sa presunuli do penziónu Kremenisko.
19.8. – Po raňajkách sme sa pešo presunuli do zámku Sv. Anton. Po jeho prehliadke sme vyšli na Sitno odkiaľ sme sa presunuli na jazero Počúvadlo. Potom sme sa autobusom vrátili na ubytovanie.
20.8. – Ráno sme sa autobusom presunuli k Banskému múzeu v Ban. Štiavnici. Okolo jazera Klinger sme pokračovali k Hodruškému jazeru. Prešli sme dedinu Banská Hodruša až sme nakoniec dorazili do Vyhni. Tu sme v aquaparku zrelaxovali po turistike. Naspäť sme sa vrátili autobusom.
21.8. – Túto turistiku sme začali v Botanickej záhrade v Ban. Štiavnici, kde sme sa stretli s početnou skupinou turistov zo Zvolena. Mali sme rovnaku trasu, tak sme ju absolvovali spoločne. Vyšli sme na Glanzenberg, prešli sme cez Sedlo Červená studňa a vystúpali sme na Zlatý vrch. Potom sme okolo hradu Marcus zišli do obce Repište, odkiaľ sme sa vrátili na ubytovanie.
22.8. – Po odubytovaní sme sa doviezli do centra Banskej Štiavnice, kde mohol každý individuálne absolvovať prehliadky miestnych historických a kultúrnych pamiatok. V poobednajších hodinách sme vyrazili späť na cestu do Strečna.

Celého zájazdu sa zúčastnilo 45 turistov. 

Fotky, deň 1 (18.8.2021) – Katova skala, Sklabiňa
Fotky, deň 2 (19.8.2021) – Svaty Antol, Sitno
Fotky, deň 3 (20.8.2021) – Klinger, Vyhne
Fotky, deň 4 (21.8.2021) – Glanzenberg, Kalvária
Fotky, deň 5 (22.8.2021) – Banská Štiavnica

Nádherný slnečný deň aj keď na konci nás už naháňala búrka. 

Trasa: Kamenec pod Vtáčnikom- Vtáčnik – Jarabá skala – Podhradie, 17 km
43 turistov

Fotky z akcie nájdete na tomto odkaze

Prvá turistika v roku 2021, keďže stále šarapatí Covid. Príjemné počasie nám umožnilo vychutnať nezvyčajné pohľady ma malofatranský hrebeň.

Trasa: Kraľovany – Žobrák – Stoh – Štefanová 14 km
44 turistov

Fotky z akcie nájdete na tomto odkaze