Národny park Paklenica

Chorvátsko 25. 6. – 1. 7. 2023

Prihlášky a bližšie informácie u Dušana Ďurču (0905387030)  alebo Petra Obertu (0903830461).

V spolupráci s KARTVEL agency organizujeme ďalšie zájazdy v ďalších termínoch. Viac info na stránkach kartvelagency.sk/zajazd-do-chorvatska 

Návšteva jaskyne Manita peć

Ľahšia turistika, ktorá vedie údolím Veľkej Paklenice. Vystúpame až k jaskyni Manita peć. Absolvujeme prehliadku jaskyne a tou istou cestou sa vrátime späť do mesta Starigrad. Po ceste sa zastavíme v Bunkri, kde je expozícia histórie Velebitu.

Mala Paklenica - Crni vrch

Dĺžkou náročná turistika, ktorá vedie nádherným kaňonom Malej Paklenice. Následný výstup na Crni vrch (dá sa obísť) vám predstaví pohľad na Starigrad. Následne prídeme na Planinarski dom Paklenica, kde je možnosť občerstvenia. Odtiaľ pokračujeme do cieľa vstupnej brány do Veľkej Paklenice

Výlet na Veliko Rujno

Krásna turistika, ktorá ponúka všetky typy prostredia Velebitu. Začneme stúpaním, na Mirile si pozrieme staré kamenne nápisy. Pokračujeme pastvinami a krovinami cez pastierske usadlosti až prídeme ku kostolu na Vilokom Rujne. Prelezieme skalne steny (je tu odbočka aj na feratu) a potešíme sa prechodom lúk obkolesených vysokými skalami. Nakoniec zídeme späť k moru v dedinke Milovci.

Miesto natáčania filmu Winetou

Tento výlet sa dá absolvovať dvoma spôsobmi. Buď sa dovezieme autobusom na odpočívadlo pri historickom mieste natáčania filmu odkiaľ trvá cesta 15 min na vyhliadkovu plošinu. Druhý, zaujímavejši spôsob je obsolvovať výlet na rieku Zrmanju loďou a pozrieť si miesta natáčania priamo z vody.

Výlet do Zadaru

Historické staré mesto románskych ruín, stredovekých kostolov, kozmopolitných kaviarní a kvalitných múzeí, pýšiacich sa na malom polostrove. Zadar je vskutku neobvyklou zmesou podnetov. Nevynechajte dva z jeho najatraktívnejších architektonickým pokladov, Morský orgán, rozoznievajúci sa silou mora a Pozdrav slnku, žiariaci tanečnými farbami vďaka solárnej energii.