Bohinjsko jazero, Triglavsky národny park

Slovinsko, 13. – 19. 8. 2022

Plánovaná turistika a aktivity

Jednoduchá, aj keď trošku dlhšia, prechádzka okolo rieky Mostnica. Vyrazíme od ubytovania. Trasa vedie roklinami smaragdovo zelenej rieky. Po ceste nás čakajú dve chaty, kde si môžete dať obed. Na konci nás čaká vodopád, odkiaľ sa vrátime po tej istej trase na hostel.

Trasa na mape

Náročnejšia túra s panoramatickými výhľadmi na Triglavský národný park. Od ubytovania pôjdeme pešo k lanovke na Rjavu skalu (lyžiarske stredisko), cena obojsmerného lístka je 25,- Eur. Odtiaľ urobíme okruh na vrchol Vogel (1922 m.n.m.) a späť. Po občerstvení pri hornej stanici lanovky sa zvezieme dolu alebo môžeme ísť pešo okolo lanovky.

Trasa na mape

Náročná túra na okraji Triglavského národného parku. Ráno sa odvezieme autobusom ku Chate pri Savici. Odtiaľ sa vyberieme do Doliny triglavských jazier až prídeme na Chatu pri jazerách. Po občerstvení sa vyberieme späť okruhom k chate pri jazere na Planine a pokračujeme späť k Savici. Ak budeme vládať, odbočíme ku prameňu a vodpádu na Savici. Z parkoviska sa vrátime autobusom.

Trasa na mape

Technicky náročná túra s rovnakým štartom a cieľom ako K Triglavskym jazerám. Prvá časť k Dvojnemu jazeru je rovnaká a potom sa vraciame cez Dom na Komni. 

Trasa na mape

Viacerí ste sa zaujímali o možnosť návštevy najväčšej jaskyne v Európe. Tak nech sa páči, Postojna jaskyňa nás čaká 18.8. spolu s prehliadkou hradu postaveného v skale.
Cena za obe prehliadky je spolu 40.- Eur.

Ďalšie informácie

Jeden deň máme rezervovaný na rafting. Cena pre nás za jednu osobu je 25,- Eur.

Rafting v Bohinji sa vykonáva na dobrodružných mini-raftoch. Tieto rafty sú určené pre dve alebo tri osoby a raft si riadite sami. Raftingový sprievodca, ktorý pláva vedľa, vám ukáže len tú najlepšiu trasu a postará sa o vašu bezpečnosť a zábavu.

Na rafting vám stačia plavky, uterák a opaľovací krém. Inštruktori raftingu vám vyberú vhodné neoprénové oblečenie, neoprénové topánky, záchranné vesty a prilby. 

Dĺžka splavu je 8,5 km. Na celý program splavu budeme potrebovať 3 hodiny a pol, z toho hodinu a pol veslováme. Keďže obtiažnosť rieky sa odhaduje na 1-2, rafting je vhodný pre začiatočníkov aj pre rodiny s deťmi.

Ďalšie informácie

Cestou späť sa zastavíme na pár hodín v hlavnom meste Slovinska. Tu môžete absolvovať prehliadku hradu alebo sa len túlať uličkami, trhmi a nakúpiť suveníry domov.

Informácie

Cena: 310 Eur (deti do 14 rokov 270 Eur)

Odchod zo Strečna bude 13.8. večer, ráno príchod do Slovinska.
Odchod zo Slovinska plánujeme 19.8. ráno, príchod večer do Strečna.

Program výletov doplníme neskôr.

Prihlášky a bližšie informácie u Dušana Ďurču (0905387030)  alebo Petra Obertu (0903830461).